تصور کردن بهداشت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

تصور کردن: بهداشت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی مرگ 5تن تا کنون ، تکذیب تب کریمه کنگو در تهران

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد که امسال موارد فوت به علت مبتلا شدن به تب کریمه کنگو به مراتب کمتر از سال گذشته است. 

مرگ 5تن تا کنون ، تکذیب تب کریمه کنگو در تهران

تکذیب تب کریمه کنگو در تهران/مرگ 5تن تا کنون

عبارات مهم : بهداشت

رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد که امسال موارد فوت به علت مبتلا شدن به تب کریمه کنگو به مراتب کمتر از سال گذشته هست.

به گزارش ایسنا، دکتر محمد مهدی گویا راجع به آخرین اوضاع مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو در کشور گفت: از ابتدای امسال تاکنون 79 مورد مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو در کشور شناسایی شده است است و پنج نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند، البته بعضی از آنها بیماری های زمینه ای دیگری نیز داشته اند.

مرگ 5تن تا کنون ، تکذیب تب کریمه کنگو در تهران

وی وقت شیوع بیماری را در فصل های بهار و تابستان اعلام کرد و گفت: در سه هفته اخیر سه بیمار جان خود را از دست داده اند که یکی از آنها به علت سرطان خون و دیگری به علت کهولت سن و تماس با حیوانات فوت کردند. اوضاع بیماری تب کریمه کنگو در کشور نسبت به سال گذشته تفاوت چندانی نداشته و موارد فوت در امسال بر اثر مبتلا شدن به این بیماری به مراتب کمتر از سال گذشته است.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت ضمن تکذیب فوت یک نفر در پایتخت کشور عزیزمان ایران به علت مبتلا شدن به بیماری تب کریمه کنگو ، اضافه کرد: هیچ موردی از مبتلا شدن به تب کریمه کنگو در استان پایتخت کشور عزیزمان ایران مشاهده و گزارش نشده هست. پنج بیماری که جان خود را از دست دادند از استان های هرمزگان، اصفهان، فارس، خراسان رضوی و کرمانشاه بودند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد که امسال موارد فوت به علت مبتلا شدن به تب کریمه کنگو به مراتب کمتر از سال گذشته است. 

ثبت نشدن موردی از مبتلا شدن به وبا در امسال

گویا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عدم ثبت حتی یک مورد از مبتلا شدن به وبا در کشور در سال جاری، گفت: وبا بیماری اسهالی شدیدی است که بر اثر خوردن آب، میوه و سبزیجات و نیز غذای آلوده رخ می دهد. هیچ نگرانی راجع به ابتلای مردم به وبا به علت مصرف آب آلوده وجود ندارد، چون کارها کنترلی روی آب آشامیدنی انجام می شود، مگر اینکه اتفاقی در مسیر انتقال آب رخ دهد که خوشبختانه با توجه به نظارت دقیق شرکت آب و فاضلاب، شاهد مبتلا شدن به وبا از راه آب آلوده نیستیم.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت تصریح کرد: مردم باید نهایت دقت را در شستشوی میوه و سبزیجات داشته باشند و مطابق دستورالعمل های دانشگاه های علوم پزشکی و وزارت بهداشت عمل کنند. شستشوی دست ها به خاص جهت کودکان و افراد مسن، اهمیت بسیار زیادی دارد ولی خوشبختانه تا کنون هیچ موردی از مبتلا شدن به وبا در کشور ثبت نشده و وزارت بهداشت تا آبان ماه، جهت مقابله با وبا در آماده باش کامل قرار دارد.

مرگ 5تن تا کنون ، تکذیب تب کریمه کنگو در تهران

واژه های کلیدی: بهداشت | بیماری | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs