تصور کردن بهداشت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

تصور کردن: بهداشت بیماری مبتلا شدن اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اجتماعی دچار تغییرات نسلی شده‌ایم

همزمان منشتر شدن این اظهارنظر که دچار تغییرات نسلی شده است ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کم کردن یابد، یک کارشناس آسیب های اجتماعی و مشاوره رسمی آموزش

دچار تغییرات نسلی شده‌ایم

دچار تغییرات نسلی شده است ایم

عبارات مهم : آموزش

همزمان منشتر شدن این اظهارنظر که دچار تغییرات نسلی شده است ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کم کردن یابد، یک کارشناس آسیب های اجتماعی و مشاوره رسمی آموزش و پرورش گفت: زنگ هشدار زیاد کردن قیمت اعتیاد به خاص با وجود مخدرهای تازه در نوجوانان و مدارس به صدا درآمده و نیاز به اقدامی عاجل هست. سن اعتیاد پایین آمده و این معضل به تبع معضلاتی را با خود به همراه دارد.

دچار تغییرات نسلی شده‌ایم

آن چنان که با پدیده ای شوم به نام اعتیاد دانش آموزی مواجه هستیم. مساله ای که اگر به درستی ساماندهی نشود، آینده نوجوانان را دستخوش حوادث ناگواری قرار می دهد. بنابراین ضرورت دارد که دانش آموزان تحت آموزش قرار گرفته و قدرت نه گفتن را فرا بگیرند، آیا که همین مساله سرآغار به دام افتادن آنهاست. روز گذشته نشست مقدماتی صاحبنظران علوم تربیتی با وزیر آموزش و پرورش به منظور کم کردن فاصله میان واقعیت های موجود در جامعه و آموزش و پرورش و هماهنگی و همخوانی زیاد نظام آموزشی با اقتضائات تازه و تغییرات نسلی و فرهنگی، برگزار شد.

در این نشست مقدماتی، تنی چند از اساتید علوم تربیتی دانشگاه های تهران، الزهرا، علامه طباطبایی، بهشتی، خوارزمی حضور داشتند و به بیان نظر ها و نظرات خود اطراف چارچوب همکاری عملیاتی وزارت آموزش و پرورش با دانشکده های علوم تربیتی و نیز تبادل نظر در مورد چند مساله ملی آموزش و پرورش پرداختند. در این نشست وزیر آموزش با توجه به ایجاد فاصله بین ذینفعان آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش با نیازهای ذینفعان مهم خود یعنی دانش آموزان، معلمان و خانواده ها فاصله بسیاری پیدا کرده است و ما در نظر داریم امکان همکاری زیاد فرهنگیان و دانش آموزان و خانواده ها را فراهم آوریم.

همزمان منشتر شدن این اظهارنظر که دچار تغییرات نسلی شده است ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کم کردن یابد، یک کارشناس آسیب های اجتماعی و مشاوره رسمی آموزش

محمد بطحایی با اشاره به برنامه ها و تلاش هایی که جهت انجام اصلاحات و تغییرات در آموزش صورت گرفته هست، گفت: فرایند عوض کردن در آموزش و پرورش بسیار پیچیده و چند وجهی هست. به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، او با توجه به رویکرد وزارتخانه در برگزاری چنین نشست هایی افزود: ما به این نتیجه رسیدیم که جهت خروج آموزش و پرورش از بی تفاوتی و ناسازگاری با اقتضای فرهنگی و اجتماعی و روندهایی تازه و شتابنده فناورانه ناگریز به دعوت از صاحبنظران عرصه اموزش و تربیت هستیم.

هشدار راجع به آسیب های اجتماعی نوجوانان

کارشناس آسیب های اجتماعی و مشاوره رسمی آموزش و پرورش گفت: زنگ هشدار زیاد کردن قیمت اعتیاد به خاص با وجود مخدرهای تازه در نوجوانان و مدارس به صدا درآمده و نیاز به اقدامی عاجل هست. فرزاد سالک نیا بیان کرد: آسیب های اجتماعی در میان نوجوانان مرز هشدار را رد کرده است و گستردگی قضیه را می توان از بخشنامه هایی که در آموزش و پرورش دست به دست می شود و جلساتی که در حوزه پیشگیری گذاشته می شود، فهمید.

دچار تغییرات نسلی شده‌ایم

او ادامه داد: سن آسیب ها به دوره راهنمایی رسیده است و حتی در بعضی مواقع می شنویم که سن دبستان هم درگیر این عنوان شده است هست. به خاص با وجود ماده مخدر تازه به نام «گل» که خود فرزند ها هم نسبت به عواقب استفاده از آن اطلاعات ندارند. در واقع بسیاری از خانواده ها و نوجوانان گمان می کنند معتاد یعنی کسی که تریاک بکشد و خانواده ها حتی فکر می کنند همه موادمخدر مانند تریاک بویی دارد و اطلاعی از موادمخدر تازه ندارند یا حتی بسیاری از خانواده ها خود درگیر مساله اعتیاد هستند که عنوان را بغرنج تر می کند. این مدرس آسیب های اجتماعی در ادامه کمبود امکانات جهت تفریحات سالم و امکان تخلیه انرژی در میان نوجوان را عامل دیگر زیاد کردن آسیب های دوره نوجوانی دانست و اظهار کرد: ورزشگاه هایی در سطح شهر هستند، ولی مسیری که نوجوان باید طی کند تا به آن مکان ها برسد خود پر از نشانه ها و نمادهای آسیب است.

او بیان کرد: به نظرم سن اعتیاد در کشور ما آن قدری پایین آمده که یک هشدار جهت مسئولان و خانواده ها باشد. در جلساتی که جهت والدین می گذاریم تا حوزه های آسیب نوجوانان را تشریح کنیم بالغ بر ۷۰ درصد آنها حتی از ماده مخدری مانند «گل» خبر ندارند. سالک نیا اعتیاد را بزرگ ترین آسیبی که باید در مدارس جدی گرفته شود، برشمرد و گفت: باقی آسیب ها به پیچیدگی و گستردگی اعتیاد نیستند. در واقع در جامعه دانش آموزی باقی آسیب ها آمار بالایی ندارد. مسائلی مانند فرار از منزل یا خودکشی گرچه وجود دارد، ولی نادر است.

همزمان منشتر شدن این اظهارنظر که دچار تغییرات نسلی شده است ایم و باید فاصله آموزش و پرورش با جامعه کم کردن یابد، یک کارشناس آسیب های اجتماعی و مشاوره رسمی آموزش

آرمان

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | اعتیاد | خانواده | نوجوانان | آسیب های اجتماعی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs